УРЯД ПІДТРИМАВ ЗАКОНОПРОЕКТ МІН’ЮСТУ ПРОТИ ТИСКУ НА БІЗНЕС

Кабінет міністрів у ході сьогоднішнього засідання(09.11.2017 року) підтримав розроблений Міністерством юстиції та робочою групою з представників бізнесу та правоохоронних органів за ініціативи Прем’єр-міністра законопроект проти тиску на бізнес, спрямований на подолання такого ганебного явища як «маски-шоу» на підприємствах.

 

За словами  Міністра юстиції Павла Петренка, якщо у 2014 році клопотань про проведення обшуку на підприємствах було 67 тисяч, то у 2015 році цей показних зріс до 75 тисяч. Минулого року ця цифра сягнула 96 тисяч, а цьогоріч за 6 місяців суди підтримали понад 60 тисяч таких клопотань.

«При незмінній кількості розкритих економічних злочинів ми бачимо збільшення майже вдвічі клопотань з боку правоохоронних органів щодо проведення обшуків. Це говорить про те, що такі дії використовуються як інструмент тиску на бізнес», — зауважив Міністр юстиції.

 

Для боротьби зі зловживанням правоохоронними органами своїм правом на проведення обшуків було розроблено законопроект, який вводить низку новацій, котрі унеможливлять репресивні дії.

Зокрема, документ передбачає, що докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації – визнаються недопустимими. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

 

Окрім того, пропонується запровадити обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. А докази, отримані в ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнавати недопустимими.

Документ забороняє вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності.

Також законопроект передбачає заборону повторного порушення закритих кримінальних  проваджень.

 

Водночас законопроект забезпечує розумні строки провадження кримінальної справи. Зокрема, особи, права яких обмежуються, отримують право оскаржувати бездіяльність слідчого та вносити клопотання про застосування розумних строків провадження.

Разом з тим представники бізнесу отримають право на підтвердження реєстрації кримінальної справи.

 

За словами очільника Мін’юсту, ще однією важливою ініціативою Прем’єр-міністра, яка прописана в законопроекті, є запуск механізму аудиту діяльності правоохоронних органів у напрямку розслідування економічних злочинів.

 

«Буде створена незалежна комісія, до складу якої увійдуть правозахисники, представники бізнес-асоціацій та органів державної влади. Вона розглядатиме завершені справи і даватиме оцінку законності діям правоохоронців щодо представників бізнесу. Цей законопроект має всі шанси прибрати прогалини, які дають змогу правоохоронним органам використовувати свої повноваження з метою тиску на бізнес», — зазначив Павло Петренко.

 

Він наголосив: проект закону розроблено з урахуванням рекомендацій Ради бізнес – омбудсмена, пропозицій членів робочої групи, представників правозахисних організацій та наукових установ.

Пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес»

 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 + 7 =

Заказать звонок